piątek, 12 listopada 2010

sposób na flagę

Co roku z okazji świąt państwowych robi się z dzieciakami flagi. Można zrobić to sztampowo- kolorowanka, wyklejanka, sklejenie na patyku do szaszłyka....ale można tez i z przesłaniem. I tak tez postanowiłam zrobić ja. Pomysł jest co prawda sprzed dwóch lat, ale dopiero w tym roku zrobiłam zdjęcia prac.


Dwa lata temu prowadziłam zerówkę i dość długo głowiłam się nad tym, jak im tu przybliżyć ideę Święta Niepodległości, W końcu wpadłam na pomysł niezwykle prosty, ale genialny (kurcze, ale jestem skromna :) ). Wydrukowałam mapę Polski z naniesionymi granicami przed rozbiorami i po każdym z nich (do znalezienia bez problemu w necie). Usiadłam z dziećmi na dywanie i opowiadałam im w bardzo uproszczony sposób, że Polska zniknęła z mapy. Przy każdym kolejnym rozbiorze odcinałam nożyczkami kawałek mapy. Dzieciaki słuchały jak zaczarowane. Niby nic niezwykłego, ale bardzo zadziałało to na ich wyobraźnię.

Na koniec wykolały flagi, ale..zresztą sami zobaczcie :)Nie zdążyłam jeszcze tylko doczepić napisu "Kochamy naszą ojczyznę", ale przekaz jest raczej dość czytelny :D

1 komentarz: